FANUC Robot Education cell dla studentów WBMiI

Data: 08.05.2024 Kategoria: Komunikaty

FANUC Robot Education cell to nowa platforma szkoleniowa, która będzie wykorzystywana podczas zajęć dydaktycznych na WBMiI. W jej skład wchodzi robot Fanuc ER-4iA wraz nowoczesnym kontrolerem R-30iB Plus oraz systemem wizyjnym. Rozszerzeniem możliwości jest praca na FANUC ROBOGUIDE, który umożliwia symulację ruchów robota i poleceń, co znacznie skraca czas przygotowania nowych konfiguracji ruchu. Robot komunikuje się z aplikacją poprzez sieć Ethernet.

wmbii-6_1575x1050.webp

Stanowisko przeznaczone jest do nauki programowania, obsługi i konserwacji zrobotyzowanych stanowisk pracy oraz obsługi protokołów bezpieczeństwa. Studenci będą mieli możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia i umiejętności przydatnych w różnych branżach wykorzystujących roboty przemysłowe.