Mechatronika

image010_2.webp

Dla kogo kierunek MECHATRONIKA?

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami związanymi z projektowaniem i obsługą zrobotyzowanych stanowisk pracy, systemami wizyjnymi i rozpoznawaniem obrazów, automatyzacją rozproszonych systemów mechatronicznych, systemami autonomicznego sterowania oraz zastosowaniem elementów mechatronicznych w pojazdach samochodowych to jest to kierunek dla Ciebie!

Na studia II stopnia kierunku Mechatronika mogą ubiegać się absolwenci szkół wyższych publicznych i niepublicznych (studiów stacjonarnych i niestacjonarnych) z dyplomem ukończenia studiów inżynierskich I stopnia (posiadają dyplom inżyniera).

Studia II stopnia poszerzają wiedzę i rozwijają umiejętności z zakresu szeroko pojętej mechatroniki. Wynika to z faktu, iż Mechatronika to kierunek studiów, który łączy wiele dziedzin takich jak: automatyka, robotyka, informatyka, elektronika czy mechanika i budowa maszyn.

Mechatronika jest także najszybciej rozwijającą się gałęzią przemysłu. Kończąc studia na tym kierunku poszerzysz swoją wiedzę poznając m.in. najnowsze rozwiązania stosowane w przemyśle oraz nauczysz się programować oraz obsługiwać roboty przemysłowe, sterowniki i aplikacje przemysłowe. Ponadto studia pozwolą Ci na zdobycie bardzo dobrego wykształcenia w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych urządzeń. Zostaniesz zapoznany z najnowszymi przepisami i normami dotyczącymi bezpieczeństwa maszyn i urządzeń, aby realizowane przez Ciebie projekty cechowała najwyższa jakość.

Na kierunku Mechatronika prowadzone są studia:

  • stacjonarne II stopnia 1,5-roczne (zajęcia dwa dni w tygodniu),
  • niestacjonarne II stopnia 1,5-roczne (zajęcia dwa dni w tygodniu),

na specjalnościach:

  • Systemy mechatroniczne
    Zapoznasz się z takimi zagadnieniami, jak sterowanie analogowe i cyfrowe układami napędowymi oraz programowanie układów sterowania PAC System. Nauczysz się jak projektować zrobotyzowane stanowiska pracy i jak sprawdzić ich funkcjonowanie podczas symulacji w systemach wirtualnych i w warunkach rzeczywistych.

  • Mechatronika w pojazdach samochodowych
    Dowiesz się, jak działa układ autonomicznego sterowania, poznasz metody oraz technologie wpływające na poprawę bezpieczeństwa i komfortu w pojazdach samochodowych. Poznasz systemy sterowania i zasilania układów napędowych oraz rozszerzysz swoją wiedzę w zakresie obsługi i eksploatacji energoelektrycznych układów napędowych, obsługi i diagnostyki układów sterowania w pojazdach samochodowych.

Czy wiesz że ...

inzynier2024.webp

©2022 WBMiI. Wszystkie prawa zastrzeżone.