Immatrykulacja studentów WBMiI 2024/2025

Data: 26.09.2024 Kategoria: Wydarzenia

W dniu 26 września 2024 roku na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim odbyła się uroczysta Immatrykulacja studentów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki (WBMiI). To wyjątkowe wydarzenie stanowiło oficjalny początek ich akademickiej drogi, podczas której młodzi inżynierowie będą zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne w dynamicznie rozwijających się branżach technicznych.

wbmii-15_1280x275.webp

Najważniejszym punktem ceremonii było uroczyste złożenie ślubowania przez studentów pierwszego roku. Akt ten symbolizuje przynależność do społeczności akademickiej oraz zobowiązanie do przestrzegania zasad etyki i rzetelności naukowej.

W roku akademickim 2024/2025 Wydział Budowy Maszyn i Informatyki oferuje szeroki wachlarz kierunków studiów inżynierskich, które odpowiadają na potrzeby współczesnego rynku pracy. Studenci podjęli studia na kierunkach takich jak:

• Automatyka i robotyka.
  • Eksploatacja pojazdów.
  • Mechanika i budowa maszyn,
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji,
  • Informatyka.

Immatrykulacja jest symbolicznym początkiem nowej, pełnej wyzwań drogi rozwoju osobistego i zawodowego studentów pierwszego roku.