Filtruj wiadomości

Przemysłowa Wiosna’2022

05 kwietnia 2022 studenci WBMiI kierunków: – Automatyka i Robotyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn wraz z pracownikami wydziału wzięli udział w wydarzeniu „Przemysłowa Wiosna” zorganizowanym przez Targi Kielce S.A.

Eksploatacja pojazdów – nowe studia inżynierskie w ATH

Od października br. w Akademii Techniczno-Humanistycznej uruchomione zostaną nowe studia praktyczne na kierunku Eksploatacja pojazdów.

Wyjedź z Programem Erasmus+

Chcesz zobaczyć nowe miejsca, nawiązać przyjaźnie na całe życie i poszerzać swoje horyzonty, studiując na zagranicznej uczelni? Wyjedź z Programem Erasmus+

Umowa o współpracy z firmą Centrum Inżynieryjne

09 marca 2022 roku zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej reprezentowaną przez J.M. Rektora dr hab. Jacka Nowakowskiego prof. ATH, a firmą Centrum Inżynieryjne reprezentowaną przez Prezesa Tomasza Zawadę oraz Michała Targosza.

Optymalizacja operacji wytwórczych

Wydawnictwo Naukowe PWN wydało monografię pt.: Optymalizacja operacji wytwórczych, autorów: Stanisław Płonka, Jacek Postrożny, Ludwik Ogiński.

ATH współpracuje z klastrem Silesia Automotive

23 lutego w Akademii Techniczno-Humanistycznej gościł Łukasz Górecki, Dyrektor Klastra „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” (SA&AM). Spotkanie rozszerza naszej uczelni możliwości współpracy z krajowymi i zagranicznymi przedsiębiorstwami z branży motoryzacyjnej.

20.02.2022

Nagroda MEiN dla prof. Józefa Matuszka

Podczas Gali z okazji Dnia Nauki Polskiej prof. dr hab. inż. Józef Matuszek otrzymał nagrodę indywidualną MEiN w kategorii: całokształt dorobku.

13.02.2022

prof. Karpiński edytorem w „Sensors”

prof. Mikołaj Karpiński został edytorem specjalnego wydania „Emerging IT Security Technologies in the Computer Systems: Network Security and Cryptography”

29.01.2022

Nowe laboratoria WBMiI

Nowe laboratoria: systemów wizyjnych, systemów mechatronicznych, druku 3D, programowania falowników.

2022 Conference TTSIIT

Międzynarodowa Konferencja „Emerging Technology Trends on the Smart Industry and the Internet of Things”