Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Stevia Automation a Uniwersytetem Bielsko-Bialskim

Data: 11.10.2024 Kategoria: Wydarzenia

W dniu 11.10.2024 miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy firmą Stevia Automation, a Uniwersytetem Bielsko-Bialskim (UBB). Ze strony Stevia Automation umowę podpisał Prezes Zarządu, Paweł Wróbel, natomiast Uniwersytet Bielsko-Bialski reprezentował Rektor prof. Jacek Nowakowski.

fot-1_1575x1050.webp

W spotkaniu uczestniczył również Prodziekan Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki (WBMiI), Jacek Rysiński, który będzie odpowiedzialny za realizację wspólnych działań wynikających z zawartego porozumienia. Jego rola obejmuje koordynację projektów badawczo-rozwojowych oraz nadzór nad praktykami i stażami studenckimi.

fot-7_1575x1050.webp

Współpraca zakłada realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, wymianę wiedzy oraz technologii, a także możliwość praktyk i staży dla studentów UBB. Stevia Automation będzie wspierać uniwersytet w procesie modernizacji zaplecza technicznego oraz przygotowania innowacyjnych programów nauczania. Firma od kilku lat aktywnie bierze udział w konferencji studentów oraz doktorantów "Inżynier XXI wieku".

Obie strony wyraziły zadowolenie z nawiązania partnerstwa, podkreślając, że współpraca ta otwiera nowe perspektywy zarówno dla uczelni, jak i przemysłu, w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii oraz kształcenia wykwalifikowanych kadr.