WBMiI podczas wydarzenia "Planszówki pod Szyndzielnią"

Data: 12.10.2024 Kategoria: Komunikaty

Pracownicy oraz studenci Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki biorą udział w wydarzeniu "Planszówki pod Szyndzielnią". Jest to cykliczna impreza, która przyciąga miłośników gier planszowych. Uczestnicy spotkania mają możliwość wspólnej zabawy przy różnorodnych grach oraz udziału w licznych prelekcjach, które przygotowali organizatorzy.

gry08.webp

Pracownicy, wspierani przez studentów z KN „Inżynier XXI wieku” prezentują możliwości nowoczesnych technologii, takich jak druk 3D, ze szczególnym naciskiem na zastosowanie w grach planszowych.

Dzięki tej technologii gracze mogą personalizować elementy swoich gier, tworząc unikatowe figurki, akcesoria czy nawet całe plansze dostosowane do własnych potrzeb. Ponadto druk 3D otwiera nowe możliwości przed projektantami gier umożliwiając szybkie prototypowanie i modyfikowanie komponentów.

gry23.webp

Uczestnicy tego wydarzenia mogą zobaczyć jak działa specjalistyczna drukarka 3D, a także porozmawiać z naszymi ekspertami na temat przyszłości tej technologii w codziennym życiu.

W wydarzeniu biorą udział:

1. mgr inż. Kamil Wyrobek
  2. dr inż. Aleksandra Jarco