Wizyta studyjna oraz warsztaty w Diehl Metering

Data: 18.04.2024 Kategoria: Komunikaty

16 kwietnia 2024 pracownicy WBMiI oraz studenci kierunków: zarządzanie i inżynieria produkcji oraz automatyka i robotyka, wzięli udział w wizycie studyjne połączonej z warsztatami w Diehl Metering.

Diehl Metering jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dostawie inteligentnych rozwiązań pomiarowych. Dzięki ponad 150-letniemu doświadczeniu umożliwia przedsiębiorstwom użyteczności publicznej, gminom i przemysłowi przejęcie kontroli nad ich infrastrukturą, wnosząc nową jakość do sposobu, w jaki zarządzają wodą i energią.

Podczas wizyty podejmowano tematy związane z:

• pomiarem efektywności procesu produkcji,
  • MES na produkcji na przykładzie ACASRS i MESMA,
  • przepływu materiału i informacji,
  • planowania layoutu 2D / 3 D – vis Table,
  • metody MTM planowania czas produkcji (chronometraż i balansowanie czasu produkcji).

Ponadto uczestnicy wizyty studyjnej mieli możliwość samodzielnego złożenia wodomierza oraz przetestowania.

Spotkanie zorganizowało Biuro Karier UBB, prof. Robert Drobina oraz Prodziekan WBMiI Jacek Rysiński.

Studenci biorący udział w spotkaniu to członkowie kół naukowych: Inżynier XXI wieku oraz  VIP - Virtual Industrial Production.