Aktualności

Wizyta w University of Zilina

Data: 11.06.2024 Kategoria: Wydarzenia

W dniu 10 czerwca 2024 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki UBB (WBMiI UBB) z pracownikami Faculty of Mechanical Engineering University of Zilina (FME UZ). Celem wizyty było zainicjowanie współpracy między wydziałami w obszarach badawczych oraz dydaktyce.

WBMiI UBB reprezentowali:

  • Dziekan Jacek Pezda, Kierownik Katedry Technologii Maszyn i Automatyzacji,
  • Prodziekan Dariusz Więcek,
  • Prodziekan Jacek Rysiński, Kierownik Katedry Podstaw Budowy Maszyn,
  • prof. UBB Dariusz Plinta, Kierownik Katedry Inżynierii Produkcji,
  • prof. UBB Tomasz Knefel,
  • dr inż. Daniel Jancarczyk,
  • dr inż. Marcin Sidzina,
  • dr inż. Mirosław Wojtyła.

FME UZ reprezentował Dziekan prof. Milan Saga oraz wszyscy Kierownicy Katedr wydziału.

Podczas spotkania omówiono szeroki wachlarz możliwości współpracy, w tym wymianę studentów i kadry naukowej, realizację wspólnych projektów badawczych oraz organizację międzynarodowych konferencji i seminariów. Szczególną uwagę poświęcono potencjalnym korzyściom wynikającym z połączenia doświadczeń i zasobów obu wydziałów. Obie strony podkreśliły, że taka współpraca może prowadzić do stworzenia nowatorskich rozwiązań technologicznych oraz zwiększenia efektywności prowadzonych badań naukowych.

Dziekan Jacek Pezda wyraził przekonanie, że współpraca ta może znacząco przyczynić się do rozwoju naukowego obu wydziałów oraz do podniesienia jakości kształcenia studentów. Zaznaczył, że połączenie zasobów i wiedzy obu instytucji stwarza wyjątkową szansę na wdrażanie innowacyjnych projektów i rozwiązań.

Dziekan Milan Saga wyraził swoje zadowolenie z możliwości nawiązania takiej współpracy, widząc w niej duży potencjał. Podkreślił, że międzynarodowa współpraca akademicka jest kluczowa dla rozwijania nowych technologii i podnoszenia standardów edukacyjnych. Zwrócił również uwagę na znaczenie synergii wynikającej z wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk między wydziałami.

Obie strony wyraziły nadzieję na szybkie rozpoczęcie wspólnych projektów i nawiązanie trwałej, owocnej współpracy, która przyczyni się do rozwoju zarówno w obszarze badań naukowych, jak i dydaktyki.

©2022 WBMiI. Wszystkie prawa zastrzeżone.